Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szlachetna Paczka na nowym terenie Olsztyna, Mstowa i Janowa – poszukuje pilnie wolontariuszy

Facebook Twitter

Do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki coraz mniej czasu, ale bezcenny w realizacji tej formy wsparcia jest udział wolontariuszy. Bez nich nie uda się przeprowadzić dorocznej akcji.

Zachęcamy do pomocy przy Szlachetnej Paczce na nowym dla programu terenie, w Olsztynie, Janowie i Mstowie.

To właśnie jest nowy rejon. W tym roku pierwszy raz rusza, i dlatego poszukujemy wolontariuszy, których w tym roku jest bardzo mało. Zachęcamy, czas się już kończy. Wolontariusze mogą się zgłaszać poprzez stronę www.superw.pl. To wolontariusze tworzą szlachetną paczkę i to oni docierają do potrzebujących rodzin. Wiadomo – im więcej wolontariuszy, tym więcej potrzebujących rodzin dostanie pomoc w tym roku.

To już ostatni moment, bo wolontariusze mogą się zgłaszać tylko do 30 września

– informuje Renata Romaniewicz, lokalna liderka Szlachetnej Paczki.

Zaczynamy działać. Najpierw wolontariusze przechodzą krótkie wdrożenie, żeby wiedzieć dokładnie co robić. Odwiedzamy rodziny – zawsze jest dwóch wolontariuszy. Wolontariusz opisuje całą sytuację rodziny, ona trafia na stronę, gdzie darczyńca będzie mógł wybrać rodzinę, której będzie pomagał. Przez pandemię ta pomoc jest bardzo potrzebna, bo dużo ludzi straciło pracę i jest w trudnej sytuacji.

Przypomnijmy wolontariusze odwiedzają rodziny, sprawdzają jakie są ich pilne potrzeby, pozostają w nimi w kontakcie przez cały przebieg akcji. Podpowiadają jak przygotować paczki z najbardziej potrzebnymi produktami dla danej rodziny. Jeśli możecie pomóc na terenie Olsztyna, Mstowa i Janowa zgłaszajcie się jeszcze do czwartku:

Poszukujemy wolontariuszy. Chcemy, aby jak najwięcej osób się zgłaszało. To jest strona www.superw.pl. W tym roku otwarcie bazy dla darczyńców będzie 14 listopada.

Do wspierania Szlachetnej Paczki w naszych okolicach zachęcała liderka Renata Romaniewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj