Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szkoła Podstawowa nr 7 z certyfikatem za promowanie zdrowia

Facebook Twitter

Szkoła Podstawowa nr 7 znalazła się gronie Sieci Szkół Promujących Zdrowie otrzymując tym samym specjalny certyfikat. Udało się go zdobyć dzięki zaangażowaniu w promocję klas sportowych, realizacji edukacji zdrowotnej i programów profilaktycznych dla uczniów.

fot. http://www.sp7.czest.pl/

Częstochowska podstawówka z Rakowa od dawna stawia na aktywny tryb życia:

Powołałam koordynatora, zespół ds. promocji zdrowia w tym zakresie i w skład tego zespołu nie tylko wchodzili nauczyciele, ale i rodzice, pielęgniarka szkolna, oczywiście uczniowie – cała społeczność naszej szkoły. Przygotowywał autorski program pofilaktyki zdrowotnej i dopiero przystąpiliśmy do okresu kandydackiego, który trwał rok. Ten program napisaliśmy na 3 lata. Po tym czasie otrzymaliśmy certyfikat.

Joanna Ziółkowska- Nowak – dyrektor „siódemki”, przekonuje że uzyskanie śląskiego certyfikatu jest pierwszym krokiem do uzyskania Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Takie są oczywiście aspiracje częstochowskiej podstawówki. Dlatego szkoła nadal prowadzi dalsze działania prozdrowotne dla uczniów:

Żeby się poczuli dobrze w szkole integrujemy ich od samego początku. Cała szkoła wychodziła na wspólną wycieczkę w okolice Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Propagowanie aktywności sportowej. Inne działania to integracje klasy, warsztaty i szkolenia dla rodziców w zakresie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego uczniów.

Usportowienie klas było jednym z decydujących czynników w zdobyciu tytułu. Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie 7-ka z ul. Zamenhofa otrzymała na okres 3 lat, będzie się mogła nim szczycić do końca września 2023 roku. Szkoła angażuje sportowo ale i społecznie swoich uczniów:

Organizowaliśmy też wiele kampanii i wiele działań na rzecz środowiska np. „Kampania białych serc” czy też „Uśmiech podaj dalej”. To takie działanie w ramach światowego dnia życzliwości, uśmiechu. Tutaj podejmowaliśmy działania w środowisku, w Rakowie odwiedzaliśmy okoliczne przedszkola, szkoły. Przekazywaliśmy im taką pozytywną energię

– rozmawialiśmy z Joanną Ziółkowską-Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie. Społeczności placówki gratulujemy wyróżnienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj