Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szkoła Muzyczna szykuje majową rekrutację, mimo pandemii zaprosi kandydatów na egzaminy

Facebook Twitter

Nawet setka uczniów w nowym roku szkolnym znajdzie dla siebie miejsce w Zespole Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego w Częstochowie. Mimo pandemii placówka z ul. Jasnogórskiej postara się przeprowadzić stacjonarną rekrutację, przynajmniej z częścią egzaminów praktycznych.

W zeszłym roku wcale nie odczuliśmy spadku liczby kandydatów do naszej szkoły. Było tak samo dużo dzieci zdających, jak i w poprzednich latach. W tym roku, tak jak i w zeszłym też mamy taki troszeczkę tryb covidowy. Na wydział instrumentalny do Szkoły Muzycznej II stopnia zarówno ogólnokształcącej, jak i popołudniowej przeprowadza się egzamin praktyczny z przygotowanych przez kandydata utworów muzycznych, a nie przeprowadza się egzaminu z kształcenia słuchu i ogólnej wiedzy muzycznej. To samo dotyczy kandydatów zdających na wydział rytmiki.

Jak mówi dyrektor szkoły muzycznej Urszula Ledwoń, z niektórych części egzaminu rekrutacyjnego trzeba było zrezygnować już przed rokiem. Zainteresowanie szkołą nie maleje, nadal zachęca ona uczniów, którzy chcą rozwijać swoje muzyczne pasje i szkolić naukę gry na instrumentach.

Jeśli chodzi o tych wszystkich kandydatów, którzy zamierzają dopiero rozpocząć naukę w naszej szkole, to oczywiście będziemy się starali tak jak i w zeszłym roku, jednak zrobić te przesłuchania stacjonarnie, by odbyło się to bardzo sprawnie i mamy tutaj na tyle pomieszczeń, że na pewno będzie to zachowane w reżimie sanitarnym i myślę, że spokojnie możemy te egzaminy przeprowadzić. W zeszłym roku udało się to bardzo dobrze i myślę, że dzieci były zadowolone i rodzice też. To będzie bardzo trudne, zrobić takie egzaminy zdalnie

– tegoroczny nabór uzdolnionych muzycznie uczniów planowany jest w połowie maja, a o rekrutacji w czasach pandemii mówiła nam dyr. Urszula Ledwoń z Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Jasnogórskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj