Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szczepimy się trzecią dawką. Jest mało nowych osób, które decydują się zaszczepić

Facebook Twitter

Po trzecią dawkę szczepionki częstochowianie zgłaszają się najchętniej do Galerii Jurajskiej. Od lipca, gdy rozpoczął działanie punkt szczepień, podano już 27,5 tys. dawek szczepionki przeciw Covid-19.

Mniej jest szczepiących się pierwszą dawką, przede wszystkim zgłaszają się osoby wcześniej szczepione:

To były osoby, które przychodziły na dawkę przypominającą.

Radio JURA: Starają się państwo też promować akcję szczepień?

Próbujemy w każdej chwili być dostępnym dla pacjentów. 1 czy 2 punkty – nie zachęcimy, jeśli tego rząd nie zrobi. Dodatkowo promujemy się na różnych mediach społecznościowych oraz otworzyliśmy dodatkowe dwa punkty w galeriach. Najczęściej jest tak, że jak ktoś przychodzi dopytać o szczepienia, ma jakieś wątpliwości, to po pół godzi wychodzi zaszczepiony.

Szczepienia trzecią dawką praktycznie zdominowały pracę galeryjnego punktu szczepień

– mówi Łukasz Ignacyk koordynator punktu. Miejsce może być też wykorzystywane do promocji szczepień. Miejsce zachęca też uproszczonym sposobem przyjęć. Nie musimy rejestrować się na konkretną godzinę, ani wypełniać wcześniej ministerialnych, internetowych formularzy:

Radio JURA: Absolutnie uproszczona cała procedura?

Tak, wystarczy przyjść z dowodem osobistym i na miejscu pacjent zostanie zarejestrowany, dostanie odpowiedni kwestionariusz do uzupełnienia i zostanie zaszczepiony, a przy wyjściu – po odczekaniu obowiązkowych 15 minut, czy nie dzieje się odczyn poszczepienny – pacjent dostanie certyfikat covidowy. W galerii handlowej oraz na Chłopickiego 16.

Z Łukaszem Ignacykiem, koordynatorem szczepień rozmawiał Mariusz Osyra. Niestety stale maleje liczba szczepień pierwszą dawką. 90% wszystkich wykonywanych dziś szczepień w punkcie działającym w Galerii Jurajskiej przypada na dawkę przypominającą. Poziom wyszczepienia w powiecie częstochowskim oscyluje na poziomie 59,9%.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj