Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szczepienia nauczycieli z poślizgiem

Facebook Twitter

Dzisiaj (12.02) pierwszą dawkę szczepionki na covid19 mieli otrzymać częstochowscy nauczyciele. Preparaty jednak do Miejskiego Szpitala Zespolonego nie dotarły. Planowano pierwsze dawki dla 100 pedagogów, którzy zapisali się na szczepienia.

fot. Angelo Esslinger/ Pixabay

Spośród uprawnionych osób to m.in. nauczyciele którzy pracują stacjonarnie w klasach I-III.

Dzisiaj miały ruszyć szczepienia dla nauczycieli. Mieliśmy zaszczepić 100 osób, ale nie dostaliśmy szczepionek, w związku z czym dzisiaj tych szczepień nie rozpoczęliśmy. Mamy informację o tym, że szczepionki dostaniemy w przyszłym tygodniu w poniedziałek i wtedy planujemy rozpocząć akcję szczepień nauczycieli. Codziennie są komunikaty, które trzeba ciągle śledzić, ponieważ nigdy nie jesteśmy pewni kiedy i w jakiej ilości te szczepionki dostaniemy.

Wyjaśnia dyr. Wojciech Konieczny z Miejskiego Szpitala Zespolonego. Zainteresowanie szczepieniami wśród uczących jest mniejsze niż średnia w kraju. Tylko 57% spośród częstochowskich nauczycieli chce poddać się szczepieniu.

2237 uprawnionych pracowników oświaty w Częstochowie, 1285 zadeklarowało chęć szczepienia, to daje około 57%. Oczywiście w różnych szkołach te zainteresowanie było różne, w niektórych było tam 80%, a w niektórych 20-30%, zależało od placówki.

Wylicza Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji w UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj