StartWiadomość dnia Wiadomości

Sytuacja w częstochowskim Centrum Medycznym Amicus coraz bardziej napięta

O konflikcie pisaliśmy TUTAJ!

Dzisiaj (9.09.) o 7.30 do strajku przystąpili pracownicy, po fiasku prowadzonych w ostatnich dniach rozmów. Okupują pomieszczenia administracyjne zajmowane przez zarząd. Decyzja zapadła po tym jak prezes Regionalnego Funduszu Gospodarczego Agnieszka Celińska poinformowała o odwołaniu z funkcji prezesa Amicusa Renaty Materki.

Trzy dni wcześniej to aktualna prezes podpisała porozumienie, które skutkowało odwołaniem sprzedaży spółki i miała doprowadzić do negocjacji w sprawie pakietu gwarancji pracowniczych. Pracownicy domagają się jeszcze w tym tygodniu spotkania w Ministerstwie Skarbu i z Wojewodą Śląskim, w przeciwnym razie grożą podjęciem strajku głodowego.

Jak informuje RFG, – 10 września 2015 roku o godzinie 15.00 (sala 108) w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 obradować ma Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Miasta Częstochowa. Na posiedzenie to powinni stawić się wszyscy członkowie zarządu CM Amicus, którzy udzielą wszelkich niezbędnych wyjaśnień na temat sytuacji panującej w podmiocie. Pan Paweł Kopania odniesie się do spraw finansowych, płynności jednostki, Pani Renata Materka natomiast udzieli wyjaśnień na temat podstaw strajku, procesu zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, jego przebiegu i zainteresowania inwestorów, relacji ze spółką pracowniczą, która też rzekomo była zainteresowana nabyciem, kosztów jakie CM Amicus poniosła na proces, współpracy ze związkami zawodowymi.

Zostaw komentarz