Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sytuacja w częstochowskich szkołach: ok. 80 grup i klas na zdalnej nauce

Facebook Twitter

80 klas i grup na zdalnej nauce na terenie Częstochowy. Przypadki koronawirusa pojawiają się wśród uczniów wszystkich rodzajów szkół, zachorowania zdarzają się też wśród nauczycieli, informuje nas magistrat.

Sytuacja jest trudna, ale nie jesteśmy odmienni niż inne części kraju. Koło 80 placówek ma problemy tzn. 80 oddziałów w Częstochowie jest wyłączonych i funkcjonuje na nauce zdalnej. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w całej Częstochowie ponad 1540 jest w całej Częstochowie, to nie jest to dramat. Natomiast jest to sytuacja poważna. Chorują też nauczyciele zaszczepieni, pracownicy, zdarzają się też takie sytuacje. Oczywiście zachęcam do szczepienia. To nie zmienia faktu, że zaszczepieni też mogą zachorować

– powiedział w Radiu Jura – Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji. Dwie szkoły w mieście całkowicie musiały przejść na naukę w domach. Przypadków było tu na tyle dużo, że nie udałoby się zorganizować zajęć dla pozostałych uczniów:

W jakimś stopniu dezorganizowana jest też edukacja, bo jest spora grupa nauczycieli wyłączonych, dwie szkoły mamy całkowicie wyłączone – są na nauce zdalnej. Jest to Szkoła Podstawowa nr 13 i Zespół Przemysłu Mody i Reklamy im. Władysława Reymonta. Mimo wszystko najgorszą decyzją byłoby wyłączenie szkół i przejście na naukę zdalną, ponieważ takie masowe przejście i wyłączenie powoduje ogromne szkody.

Jak dodaje naczelnik, władze miasta wciąż zachęcają do szczepień, dystansu, noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Niezbędne wyposażenie jest w częstochowskich placówkach oświaty. Za późno jednak wprowadzono niektóre przepisy w szkołach:

Środki dezynfekujące, płyny, maseczki, rękawiczki – tutaj dyrektorzy są kapitalnie dobrze wyposażeni zarówno na poziomie samorządowym, jak i rządowym. Rozporządzenia dotyczące noszenia maseczek – ono według mnie powinno funkcjonować od września. Błędem jest zostawienie kwestii decyzji dyrektorom, czy ma uczeń w danej placówce nosić czy nie, natomiast nie zmienia to faktu, że od 1 września te zapisy powinny obowiązywać, takie jak zostały wprowadzone w październiku. To jest też przyuczenie młodego człowieka do pewnych zasad

– dodaje Rafał Piotrowski, apelując do uczniów o stosowanie się do ograniczeń i zasad. Pamiętajcie o noszeniu maseczek wszędzie tam, gdzie jest to wymagane.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj