Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

System smsowego powiadamiania mieszkańców z nowymi funkcjami. Miasto zachęca do korzystania z aplikacji „Blisko”

Facebook Twitter

O nowych funkcjach w systemie smsowego powiadamiania mieszkańców przypominają władze miasta. Aplikacja sms Blisko przydaje się, jeżeli chcemy być w Częstochowie na bieżąco, wiedzieć co i gdzie się wydarzy, czy np. co zmienia się na drogach.

W wakacje to bardzo użyteczne narzędzie:

Marcin Breczko: Widać niewielkie zmiany w aplikacji SI SMS BILSKO. Np. teraz na tablicy wiadomości zamiast dotychczasowego skrótu wyświetla się tytuł wiadomości. Cały system SI SMS BLISKO został wdrożony w naszym mieście wiosną 2016 roku. Aplikacja przydaje się szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Dzięki niej można dowiadywać się na co dzień o zmianach w organizacji ruchu na drogach czy zmianach w komunikacji miejskiej, wyłączeniach prądu czy awariach.

Zasady działania systemu informowania częstochowian poprzez smartfony przybliża nam Marcin Breczko z magistratu. Z funkcji mogą skorzystać też turyści, jeśli poszukują wydarzeń kulturalnych, plenerowych atrakcji czy miejsc wypoczynku. Usługa to jednak o wiele więcej różnych informacji:

Marcin Breczko: Wiadomości poinformują nas również o ofercie kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej w Częstochowie, o bezpłatnych badaniach, także o działalności policji, znajdziemy tam oferty zatrudnienia, którymi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie. SI SMS BLISKO to też tarcza informacji o akcjach społecznych, kampaniach prowadzonych przez organizacje pozarządowe.

Co ważne np. dla osób starszych, nie trzeba poznawać zasad działania kolejnej aplikacji. Dostaniemy przydatne wiadomości smsowe na nasz telefon:

Marcin Breczko: Informacje systemu przekazywane są w formie smsów, maili bądź wiadomości sms cloud na trzy platformy. Aplikację można pobrać poprzez stronę www.sisms.pl, w zakładce rejestracja. Tam już wszyscy użytkownicy powinni sobie dalej poradzić z pobraniem aplikacji na swoje telefony

– informował Marcin Breczko z biura prasowego Urzędu Miasta.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022