Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

System Rowerów Miejskich cieszy się popularnością

Facebook Twitter

Ponad sto tysięcy razy wypożyczane były w ostatnich trzech miesiącach miejskie rowery w Częstochowie. Ponad dziewięćdziesiąt procent wszystkich wypożyczeń było darmowych.

Zarejestrowało się w systemie także o wiele więcej użytkowników niż wcześniej prognozowali miejscy urzędnicy.

Aktywność częstochowian, którzy dzięki rowerom miejskim coraz chętniej stają się cyklistami wzrasta, mówi Łukasz Kot. Od marca, kiedy ruszyła rejestracja, w systemie zapisało się już ponad dwanaście tysięcy użytkowników. Po zasileniu konta kwotą 15 zł rowerem miejskim można jeździć bezpłatnie. To chyba najczęściej zachęca częstochowian do korzystania z dwóch kółek. Większość z nas dodatkowo za korzystanie z rowerów nie płaci.

Dodaje Łukasz Kot, społeczny konsultant do spraw infrastruktury rowerowej w Częstochowie. Sami cykliści najczęściej też chwalą pomysł roweru miejskiego i faktycznie najczęściej pokonują na nim krótkie trasy….

Dodajmy że miasto ma w planach budowę nowych stacji dokujących. Na razie jest ich 20, co najmniej 6 kolejnych ma szansę powstać już w kolejnym sezonie dzięki inicjatywom zgłoszonym do budżetu obywatelskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022