Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Świętowali 11 listopada przekazując sobie flagę w sportowej sztafecie

Facebook Twitter

Sztafeta dla Niepodległej z udziałem uczniów, to były sportowe i patriotyczne obchody Święta Niepodległości. Na placu Orląt Lwowskich przygotowano bieg, do udziału w którym zgłosili się młodzi uczestnicy z 11 szkół i przedszkoli.

My ten bieg planowaliśmy, skorzystaliśmy z okazji. Pogoda zawsze musi być, kiedy organizujemy bieg. Szczególna okazja – rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Tutaj w środowisku Rakowa chcemy się włączyć, coś zrobić i wprowadzić w atmosferę święta nie tylko młodzież naszej szkoły, ale całe środowisko wszystkich szkół, przedszkoli rakowskich, a także mieszkańców naszej dzielnicy

– mówiła Joanna Ziółkowska- Nowak – dyrektor częstochowskiej Szkoły Podstawowej nr 7. Sztafeta miała jak najbardziej wymiar świąteczny, zawodnicy zamiast pałeczki, biegnąc w dzielnicy Raków przekazywali sobie flagę.

Jest to Sztafeta dla Niepodległej. Symbolicznie przedstawiciele wszystkich szkół i przedszkoli z dzielnicy Raków biegną z flagą biało-czerwoną, w wyznaczonych miejscach przekazują sobie flagę, tutaj wrócą już wszyscy razem na Plac Orląt Lwowskich.

W sztafecie wzięła udział ponad setka dzieci

– mówiła dyrektor częstochowskiej „siódemki” Joanna Ziółkowska-Nowak. Sztafeta była przeprowadzona na dystansie blisko 5 km. Zakończyły ją uroczystości z udziałem klas mundurowych i złożenie kwiatów pod pomnikiem na Placu Orląt Lwowskich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024