Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Święto Szlaku Orlich Gniazd już w sobotę (22.09.)!

Facebook Twitter

Odkryj królestwo Jury, zachęcają pomysłodawcy I Święta Szlaku Orlich Gniazd. Juromania obejmie cały region, także tereny poza województwem śląskim. Już w najbliższy weekend, na jurajskich malowniczych terenach czeka nas długa lista atrakcji.

Przygotowano koncerty, rekonstrukcje historyczne, pokazy taneczne, warsztaty, zawody wspinaczkowe i konkursy. Sprawdzaliśmy co przygotowano w Złotym Potoku i całej gminie Janów?

Zaprasza Monika Kosielak do podczęstochowskiej gminy. Juromania będzie miała swoje dwa finały, jeden z nich zaplanowano w Olsztynie, zapowiada Tomasz Kucharski, wójt tej gminy.

Zachęcał do odwiedzin w Olsztynie w trakcie finału imprezy, wójt gminy Tomasz Kucharski. Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych szlaków kulturowych w Polsce nareszcie doczekał się swojego święta, podkreślają wojewódzkie władze. Juromania to całodniowa impreza, której celem jest szeroka promocja Szlaku Orlich Gniazd ze wszystkimi jego walorami. Pierwsza odsłona święta nie oznacza jednorazowego przedsięwzięcia.

Dodaje Stanisław Dąbrowa, wicemarszałek województwa śląskiego. Wydarzenie zaplanowano w sobotę 22 września na terenie Śląska i Małopolski. Można włączyć się w wydarzenia kulturalne, sportowe czy w odpoczynek na łonie przyrody. Dzięki Juromanii wszystkiego można spróbować w jeden dzień, zapewniają twórcy święta dla naszego regionu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024