Świetny mecz Skry Częstochowa i wygrana z Chojniczanką Chojnice!

W meczu 25 kolejki 2 ligi rozegranym w wielkanocną sobotę (03.04) piłkarze Skry Częstochowa pokonali na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 3:1 (0:0). Gole dla naszej drużyny zdobyli Dawid Niedbała, Piotr Nocoń i Damian Warnecki. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego rozegrali świetne spotkanie z faworyzowaną i będącą wyżej w tabeli Chojniczanką.

W pierwszej połowie gospodarze przeważali i mieli kilka świetnych okazji do zdobycia bramki, w której na nasze szczęście świetnie spisywał się Maciej Biegański. Mecz mógł się podobać, gra była otwarta bo Skra nie broniła się całym zespołem i również szukała swojej szansy na gola. Drugą połowę z animuszem zaczęli piłkarze z Chojnic i to oni objęli prowadzenie od 53 minuty po ładnym uderzeniu z linii pola karnego Macieja Kona. Chwała naszym piłkarzom, że się nie podłamali i rozpoczęli skuteczną walkę o zgarnięcie pełnej puli. Najpierw w 64 minucie wyrównującą bramkę zdobył po uderzeniu głową Dawid Niedbała. Częstochowianie wyszli na prowadzenie w 80 minucie po znakomitym uderzeniu zza pola karnego kapitana „Skrzaków” Piotra Noconia. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie Damian Warnecki, który wykorzystał sytuację „sam na sam”.
Skra rozegrała jedno z lepszych spotkań w tym sezonie, pokazała odważną grę i bardzo dobre przygotowanie kondycyjne. Świetne decyzje podejmował też trener Gołębiewski (wprowadzenie na boisko Niedbały, który ożywił ofensywę i zdobył wyrównującą bramkę).
Po tej wygranej Skra zajmuje wciąż 4 miejsce, z 44 punktami, ale traci już tylko 3 „oczka” do trzeciej Chojniczanki. Następny mecz nasza drużyna rozegra w środę (07.04), kiedy to w zaległym meczu zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lublin.