Świetne wyniki Ewy Bugdoł! I kolejne wyzwanie przed nią

Przed nią start w Poznaniu. Pierwsza w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim - Ewa Bugdoł z Kmicica Częstochowa - przygotowuje się do jednej z największych imprez triathlonowych w Europie. Start w Poznaniu już w niedzielę (26.07.).

Tymczasem Ewa Bugdoł wróciła ze znakomitym wynikiem z zawodów w Radłowie: zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet, a siódme w klasyfikacji generalnej. To był trzecim jej start w tym sezonie.

Ewa Bugdoł to pochodząca z Rud, koło Raciborza, triathlonistka należąca do klubu WLKS Kmicic Częstochowa. Na swoim koncie ma takie sukcesy jak 6-krotne Mistrzostwo Polski na Dystansie Długim oraz pierwsze miejsce w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim.

Start w Triathlon Radłów jest jej trzecim w tym sezonie. Wcześniej wystąpiła w Mietkowie na dystansie 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu. Zajęła tam pierwsze miejsce wśród kobiet, a siódme w klasyfikacji ogólnej. Z powodzeniem wzięła też udział w Mistrzostwach Świata ITU w Triathlonie na Dystansie Długim w Szwecji, gdzie uplasowała się na ósmej pozycji wśród kobiet.