Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Święci Częstochowa znów rekrutują

Facebook Twitter

Odrodzona niedawno w mieście drużyna futbolu amerykańskiego znów poszukuje nowych graczy. Aktualnie klub kompletuje skład, a drużyna wróciła do treningów przed letnim sezonem.

Zachęca do gry wszystkich chętnych:

Zawsze na początku roku szukamy nowych zawodników. Jesteśmy klubem amatorskim, jesteśmy otwarci na każdą chętną osobę, kto chce spróbować, sprawdzić się drzwi są otwarte, może ktoś zostanie na dłużej.
Radio Jura: To sport kontaktowy. Przygotowanie fizyczne, tężyzna? Na coś powinniśmy zwrócić uwagę? Czy się w ogóle nadajemy?
Każdy się nadaje do grania w futbol. Nie ma znaczenia czy ktoś ma 180 cm wzrostu, czy waży 130 kilogramów. Każdy może spróbować, ponieważ jest to sport zadaniowy. Znajduje się swoje zadanie na boisku i się je wykonuje najlepiej jak tylko się potrafi, a do tego – jak wiadomo – można mieć różne warunki.

– mówi Michał Chochliński z częstochowskich Świętych. Nabór w tym roku przewiduje także zaproszenie młodszych graczy. Dotąd przyjmowane były zgłoszenia od 18 roku życia. Święci mają plan aby utworzyć drużynę juniorską:

Zawsze rekrutowaliśmy osoby pełnoletnie, ale w tym roku zaprosiliśmy też od juniorów od 15-stego roku życia, każdy może spróbować. Wystarczy, że przyniesie zgodę od rodziców. Z samymi rodzicami też chcielibyśmy oczywiście porozmawiać (…). Wiele razy wcześniej pytano się nas, kiedy juniorzy, no to można powiedzieć, że rok 2020, to star juniorów 15-17 lat.

Do kontaktu z klubem poprzez media społecznościowe w sprawie naboru, zachęcał Michał Chochliński. Rekrutacja do drużyny Święci Częstochowa odbędzie się w sobotę 15 lutego o godz. 12.00 w Klubie Politechnik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020