Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Świąteczna Zbiorka Żywności 25 i 26 listopada, wraca w normalnej formie do sklepów

Facebook Twitter

Miesiąc do świąt Bożego Narodzenia oznacza, że już trwają zaawansowane przygotowania do cyklicznej Świątecznej Zbiórki Żywności. Odbędzie się w najbliższych weekend w marketach.

fot. bankizywnosci.pl

W ostatnich latach akcja pomocowa Banków Żywności napotkała liczne problemy związane z pandemią. Nie można było prowadzić jej bezpośrednio w sieciach handlowych, w dużej mierze przenosiła się do Internetu. Jak dodaje prezes Norbert Kępiński z Banku Żywności w Częstochowie, tym razem wraca w zwyczajowej formie:

Norbert Kępiński: Jesteśmy już w trakcie przygotowań do Świątecznej Zbiórki Żywności, która myślę, że odbędzie się w sposób tradycyjny z wolontariuszami. Świąteczna Zbiórka Żywności po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powróci właśnie do tej formy tradycyjnej, czyli wolontariusze, ulotki, plakaty, wózki w marketach. Tak jak mówimy, rozpoczęliśmy te przygotowania, bo to jest taki proces nieco dłuższy. Sama zbiórka trwa dwa dni, ale żeby ją przygotować dobrze i mieć pewność, że przyniesie jakiś efekt, no to trzeba zacząć wcześniej te działania.

Fot. facebook.com/bankzywnosci.wczestochowie/

Pomogą jak zawsze wolontariusze. Warto podczas zakupów dorzucić dodatkowy produkt do specjalnie wystawionych koszy. Akcja potrwa 25 i 26 listopada. Bank Żywności przygotował akcję, włączając w pomoc klientów kilkudziesięciu sklepów, nie tylko na terenie Częstochowy, ale i poza nią.

Norbert Kępiński: Cały region i myślę, że będzie to taki istotny właśnie ze względu na tę drożyznę, którą w tej chwili mamy, ze względu na problemy związane z zaopatrzeniem dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Ta zbiórka pewnie pokaże jaką mamy tą wrażliwość społeczną i będziemy apelować o przekazywanie produktów właśnie z myślą o tych najuboższych, o osobach, które święta chciałyby godnie przeżyć, ale nie zawsze mogą sobie na to pozwolić.

Warto pomóc najuboższym w przygotowaniach do świąt. Zbiórka będzie przebiegać pod hasłem: godne, a nie głodne święta. Gromadzone będą głównie: mąka, oleje, cukier, słodycze, konserwy czy bakalie. Artykuły spożywcze będą zbierane z myślą o wszystkich beneficjentach wsparcia, którzy korzystają z zasobów Banków Żywności.

fot. facebook.com/bankzywnosci.wczestochowie

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj