Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Świąteczna zbiórka rozrasta się mimo braku wolontariuszy. Wrzućmy artykuły do specjalnych koszy w sklepach

Facebook Twitter

Świąteczna Zbiórka Żywności mimo braku wolontariuszy poszerza swój zasięg. Częstochowski Bank Żywności poinformował, że specjalne oznaczone kosze na artykuły spożywcze pojawią się przez dwa dni w 52 sklepach na terenie: Częstochowy, Blachowni, Kłobucka, Lublińca, Zawiercia czy Myszkowa.

fot. facebook.com/bankzywnosci.wczestochowie/

Robiąc zakupy w piątek i sobotę (26-27.11.) wrzućmy do nich choćby po jednej kupionej rzeczy:

Sytuacja pandemiczna, która nas dociska, spowodowała, że ta zbiórka odbędzie się w trochę innej formule. Nie będzie wolontariuszy w sklepach, nie będzie osób, które zawsze rozdawały ulotki i były łatwe do zauważenia, bo były w naszych koszulkach pomarańczowych. Ta zbiórka jest inna i mamy świadomość, że nie przyniesie takich efektów jak poprzednie. Przypomnę, że rekordowa zbiórka żywności to było ponad 22 tony produktów. W poniedziałek, kiedy dowiemy się ile tej żywności jest, zapewne od razu zastanowimy się jak ją podzielić

– apeluje Norbert Kępiński, prezes Banku Żywności w Częstochowie. W aktualnej sytuacji Banki Żywności muszą poradzić sobie inaczej, ale artykuły spożywcze, które mają trafić na stoły przed świętami, będą nadal zbierane. Tym razem bezobsługowo:

Chcę zaapelować do tych osób, które będą robiły zakupy w najbliższy weekend i będą w tych sklepach, gdzie będą stały kosze, bo zbiórka będzie odbywać się bezobsługowo – będą specjalne kosze oklejone plakatami, będą dobrze widoczne – żeby widząc taki koszyk wrzucić do niego jeden/ dwa produkty. Nie chodzi o to, żeby robić duże zakupy tylko żeby jak najwięcej ludzi wrzuciło chociaż po jednym produkcie.

Na apel organizacji Świątecznej Zbiórki Żywności odpowiedziały wszystkie duże sieci handlowe w mieście i regionie, mówił w Radiu Jura Norbert Kępiński.

fot. facebook.com/bankzywnosci.wczestochowie/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj