Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Świąteczna iluminacja w Częstochowie

Facebook Twitter

Nie będzie plenerowego koncertu, nie będzie też wizyty św. Mikołaja na placu Biegańskiego, ale na szczęście nie zabraknie świątecznej iluminacji.

Wydział Kultury Promocji i Sportu ma już opracowany plan jak w okresie bożonarodzeniowym będzie przystrojone nasze miasto. Urzędnicy nie chcą jednak na razie zdradzać szczegółów..

uchyla rąbka tajemnicy Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu. Przed rokiem było skromnie, na świąteczne ozdoby miasto wydało ok 20 tys złotych. Dla porównania przed dwoma laty 200 tys złotych. Jak udało nam się ustalić w tym roku na świąteczną iluminację Częstochowa przeznaczy z budżetu 150 tys złotych. Za przystrojenie miasta odpowiada magistrat ale też Miejski Zarząd Dróg i Transportu

jak mówi Maciej Hasik z MZDiT w Częstochowie, miasto cały czas pilnie poszukuje choinki. Udekorowane, bożonarodzeniowe drzewka staną na Placu Biegańskiego i na pl. Orląt Lwowskich.

Kolorowe lampki jak zawsze rozbłysną w okolicach 6 grudnia. Z powodu epidemii koronawirusa, miasto zrezygnowało jednak z wydarzeń towarzyszących.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021