Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sukces operatora Czarka Stoleckiego

Facebook Twitter

Brawa i gratulacje dla Cezarego Stoleckiego. Pochodzący z Częstochowy operator filmowy, został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki Küstendorf.  Cezaremu Stoleckiemu wręczono nagrodą specjalną imienia Vilko Filača – nieżyjącego już słoweńskiego operatora filmowego, współpracującego z reżyserem Emirem Kusturicą.

fot. czestochowa.pl

Częstochowianin został doceniony za zdjęcia w krótkometrażowym filmie ,,Home Sweet Home” w reż. Agaty Puszcz, wyprodukowanym przez Studio Munka. Przypomnijmy, Cezary Stolecki jest też jedną z „Twarzy Przyszłości Częstochowy”.

,,Küstendorf Film and Music Festiwal” odbywa się w styczniu w serbskiej miejscowości Küstendorf (znanej także jako Drvengrad). Założycielem i organizatorem festiwalu jest Emir Kusturica. Oprócz pokazywanych w kilku sekcjach filmów fabularnych i przedstawień muzycznych, w festiwalu konkurują również filmy krótkometrażowe. Najlepszemu z nich przyznawana jest główna nagroda festiwalu – ,,Złote Jajo”. Z kolei Nagroda Vilko Filača – ta, która przypadła Cezaremu Stoleckiemu – przyznawana jest za najlepsze zdjęcia. W tym roku festiwal odbywał się w formule online.

Z sylwetką Cezarego Stoleckiego – prezentowaną w ramach miejskiego projektu ,,Twarze Przyszłości” – można zapoznać się bliżej TUTAJ.

źrodlo: BPUM

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021