Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stypendyści spieszcie się! Do 30 września szpital miejski przyjmie chętnych lekarzy i pielęgniarki

Facebook Twitter

To już ostatni dzwonek dla studentów, którzy kończą naukę na kierunkach medycznych, aby związali się zawodowo ze szpitalem miejskim w Częstochowie. Samorząd od kilku lat kusi ich miejskimi stypendiami.

fot. zsm.czest.pl

Program adresowany początkowo do młodych lekarzy, jest poszerzony też o kadry pielęgniarskie.

Tomasz Jamroziński: Program ma zachęcić przyszłych lekarzy i pielęgniarki, aby związali się z Częstochową na jak najdłużej i podjęli pracę w Miejskim Szpitalu Zespolonym borykającym się w coraz większym stopniu, jak inne placówki służby zdrowia, z brakami kadry medycznej. Program to możliwość wsparcia studiujących młodych ludzi, a jednocześnie perspektywa lepszego dostępu do wykwalifikowanej kadry medycznej w miejskim szpitalu. O stypendium mogą ubiegać się studentki i studenci 6. roku kierunku lekarskiego, którzy po zakończeniu kształcenia zobowiążą się pracować przynajmniej przez 3 lata.

Wnioski zainteresowani mogą składać jeszcze tylko do końca miesiąca

– informuje Tomasz Jamroziński z biura prasowego Urzędu Miasta. Program „Częstochowa dla Medyków” to wsparcie finansowe dla absolwentów, ale i szansa poszerzenia tak potrzebnej u nas kadry szpitala. Szpital zespolony pilnie poszukuje zarówno lekarzy jak i pielęgniarek:

Tomasz Jamroziński: Od ubiegłego roku o stypendium mogą starać się także studentki i studenci ostatniego kierunku pielęgniarstwa. O stypendium mogą się ubiegać osoby, które po uzyskania prawa do wykonywania zawodu, w ciągu maksimum 3 miesięcy zdecydują się na prace w częstochowskim szpitalu. Stypendium dla studentów i studentek pielęgniarstwa wynosi 1000 złotych miesięcznie, a dla studentów kierunku lekarskiego 2 tys. złotych, jest przyznawane na okres 9 miesięcy – tyle, ile trwa rok akademicki.

Jak dodaje Tomasz Jamroziński z magistratu, program działa w mieście od 2019 roku. Wnioski z kompletem dokumentów można składać do 30 września w Urzędzie Miasta. Można je też przesłać drogą elektroniczną.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023