Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stypendium miejskie czeka. Niewiele czasu na zgłoszenia mają przyszli medycy. Nabór do końca września

Facebook Twitter

Pielęgniarki i lekarze pilnie potrzebni w Częstochowie. Powoli kończy się nabór kandydatów do miejskiego programu stypendialnego „Częstochowa dla Medyków”. Jeszcze tylko do 30 września studenci VI roku kierunków medycznych oraz III i V roku kierunków pielęgniarskich, mogą składać wnioski w magistracie.

fot. DarkoStojanovic/ pixabay.com

Projekt ma zachęcić przyszłych lekarzy i pielęgniarki, aby związali się zawodowo z Częstochową. Magistrat zachęca do zapoznania się z regulaminem programu:

Do 30 września studenci kierunków medycznych oraz kierunków pielęgniarskich mogą składać wnioski, o przyznanie stypendium mogą ubiegać się ci, którzy zaliczyli w terminie przedostatni rok studiów, mają wpis na kolejny rok akademicki i uzyskali stosowną średnią ocen – w przypadku kierunku lekarskiego to 3.5, a pielęgniarskiego 4.0. Stypendystom nie będzie można powtarzać roku, na który złożyli wniosek o stypendium

– informowała Sylwia Bielecka z Urzędu Miasta. Dzięki stypendium przyszli medycy mogą skorzystać ze wsparcia samorządu, jednocześnie podejmując zatrudnienie w Miejskim Szpitalu Zespolonym. Lecznica potrzebuje młodego personelu i uzupełnienia braków kadrowych. Chce przyszłych lekarzy i pielęgniarki zatrzymać przynajmniej przez 3 lata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022