Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stwórz logo 50-lecia dla Uniwersytetu im. Jana Długosza!

Facebook Twitter

Pierwsze prace już wpłynęły, ale komisja konkursowa czeka na dalsze zgłoszenia i propozycje graficzne.

Częstochowski Uniwersytet przygotowuje się do jubileuszu i zaprasza do stworzenia dla niego nowego logo 50-lecia:

Postanowiliśmy być bardzo powściągliwi i nie mówić zbyt wiele, jak takie logo powinno wyglądać, ponieważ liczmy na Was. Na pewno takie logo powinno zawierać to coś. Jubileuszowego, a z drugiej strony akademickiego. Z pewnością jury doceni te akcenty, natomiast sprawa jest otwarta, każdy twórca sięgnie do literatury, przeczesze internet, zobaczy jak takie logotypy wyglądały w przypadku innych instytucji oraz uczelni i z pewnością jakieś skojarzenia się tutaj znajdą.

– mówi rzecznik UJD Marek Makowski. Uniwersytet liczy czas powstania uczelni od momentu powołania w Częstochowie Wyższej Szkoły Nauczycielskiej w lipcu 1971 roku. Dała ona początek obecnemu Uniwersytetowi Humanistyczno-Przyrodniczemu. Konkurs przeznaczony jest dla osób od 18 roku życia. Jak może wyglądać znak i co logo powinno zawierać?

Jeśli mogę podpowiedzieć, to prosiłbym o wątki akademickie, może coś związanego z patronem, może z Częstochową. Będzie ciekawiej, jak będzie to takie niedopowiedziane – piłka po stronie konkursowiczów. Każdy może spróbować swoich sił, każdy może przygotować, opracować takie logo 50-lecia naszej uczelni. Jedyny warunek, to pełnoletność uczestników. Z tego co wiem, już pierwsze projekty wpłynęły.

– podpowiada Marek Makowski, rzecznik częstochowskiego uniwersytetu. Propozycje autorskiego logo jubileuszu 50-lecia trzeba dostarczyć w formie wydruku oraz w wersji elektronicznej do 20 marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj