Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Studniówki 2021 nie będzie

Facebook Twitter

"Poloneza czas zacząć". W tym roku maturzyści jednak poloneza nie zatańczą. Przynajmniej nie teraz. Styczeń to czas tradycyjnych studniówek. Bale dojrzałości zostały jednak odwołane.

fot. Jamie Hines/ Pixabay

Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa. I choć to bal, na który czeka się całe życie – częstochowscy maturzyści póki co muszą o nim zapomnieć. O nastroje zapytaliśmy samych zainteresowanych, maturzystów z IX Liceum im. Norwida..

– mówią w rozmowie z Katarzyną Ficą- Krystian Musiałczyk i Patryk Stajszczak z Samorządu IX LO im. Cypriana Kamila Norwida. Pojawił się nawet pomysł, aby bal studniówkowy zorganizować wyjątkowo – bo po maturach, to mogłoby być takie wyjątkowe podsumowanie liceum, mówią nasi rozmówcy. Póki co o studniówce mowy nie ma, ale matura zbliża się wielkimi krokami. Licealiści cały czas uczą się zdalnie..

– jak mówi Krystian Musiałczyk, maturzyści mogą też korzystać z konsultacji z nauczycielami w szkołach. W spotkaniu może uczestniczyć mała grupka uczniów. A sam egzamin dojrzałości- czy będzie w tym roku łatwiejszy? Czego spodziewają się maturzyści?

– dodaje Patryk Stajszczak marszałek sejmiku uczniowskiego w Liceum im. Norwida w Częstochowie. A do matury już tylko…92 dni (stan na 2.02).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj