Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stres coraz bardziej daje się nam we znaki

Facebook Twitter

Przed nami wyczekiwany czas urlopowy, dla wielu z nas bardzo cenny. Jak donosi najnowszy raport “Stres a praca” dotyczący naszej kondycji i wydajności, lęk oraz stres odczuwa coraz więcej mieszkańców. Jak radzą sobie wg badań pracownicy? 

Sytuacja się pogarsza, zarówno w kwestii spokoju i zadowolenia oraz obaw o przyszłość. Z najnowszego przedstawionego raportu wynika, że ponad 45 proc. Polaków odczuwa stres silniej niż jeszcze pół roku temu. Wpływ na to ma sytuacja gospodarcza, inflacja oraz sytuacja na wschodzie Europy.

Blisko 20 proc. z nas wskazuje, że martwi się o swoją karierę w przyszłości, a prawie 40 proc. badanych chce pracować 4 dni w tygodniu.

O zmianach i wyzwaniach jakie czekają nowocześnie zarządzane firmy dyskutowali ostatnio częstochowscy przedsiębiorcy podczas forum o społecznej odpowiedzialności biznesu. Warto więc wykorzystać urlop w letnim okresie i naładować baterie, pracodawcy powinni też temu sprzyjać. Jak informują eksperci, tylko wypoczęty i mniej zestresowany pracownik będzie wydajny. Tymczasem 3 na 4 pracujących stresuje się wzrostem cen, a 69 proc. posiadanym kredytem hipotecznym.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024