Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strefa Zero – premierowy ważny tytuł w nowym sezonie w Teatrze Mickiewicza

Facebook Twitter

"Strefa Zero" teatralną premierą specjalnie na 20-lecie wydarzeń z 11 września 2001 roku. To najnowszy tytuł jaki pojawił się na deskach częstochowskiej sceny. Spektakl wyreżyserował współpracujący ponownie z częstochowskimi aktorami André Hübner-Ochodlo.

To ważny tytuł nowego sezonu:

Rozmowy o „Strefie zero” prowadziliśmy z André od jesieni ubiegłego roku, kiedy André zaproponował tę pozycję na ten sezon. Też z tego względu, że 11 września wypada okrągła rocznica zamachu na World Trade Center. Sztuka nie jest o samym zamachu, jest o romansie. Są spragnieni uczucia i tego uczucia szukają. W obsadzie Teresa Dzielska i Adam Machalica

– zapowiadał dyrektor Teatru Mickiewicza Robert Dorosławski. Reżyser spektaklu podkreśla, że to sztuka nie o zamachu a raczej o jednej, wyjątkowej nocy w życiu dwojga bohaterów, która ma miejsce tuż po wydarzeniach z 11 września:

To jest oryginalny tekst. Kupiłem go sobie w Nowym Jorku. Znałem te budynki i nawet stałem na górze jednej z tych wież. Byłem też w strefie zero, od której wziął się tytuł. Jest to jedno z ikonicznych wydarzeń ludzkiej historii. Każdy miał wtedy świadomość i pamięta, jak docierała do niego ta wiadomość, że samoloty uderzyły w World Trade Center. Ja dokładnie pamiętam ten moment.

Kreacje w spektaklu stworzyli Teresa Dzielska i Adam Machalica, było to dla nich spore wyzwanie aktorskie, zaznacza reżyser André Hübner-Ochodlo.

Ma nie tylko świetnie napisany dialog, to psychologiczna sztuka. Cieszę się, że Teresa i Adam spotykają się w tej sztuce, bo moim zdaniem stworzą dla nas parę swoim wspólnym graniem. Mamy nadzieję, że teatry będą mogły grać, że będą mogły uczestniczyć w życiu publicznym. Podobna zbliża się 4 fala niemiłosiernie, więc zobaczcie ten spektakl jak najszybciej

– zapraszał widzów reżyser spektaklu „Strefa Zero”. Po premierze w rocznicę zamachu na World Trade Center, tytuł możemy zobaczyć jeszcze 14 i 15 września, premiera wróci na afisz w częstochowskim teatrze także w październiku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022