Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strefa Studenta, czyli nowe miejsce do relaksu między zajęciami dla studentów UJD

Facebook Twitter

Strefa Studenta powstała w kompleksie budynków UJD w Częstochowie. Tym samym uczelnia chwali się nowym, przyjaznym miejscem dla żaków. Przy ul. Waszyngtona stworzono przestrzeń, gdzie można odetchnąć między zajęciami i naładować baterie po stresującym kolokwium.

Strefę poleca wszystkim chętnym rzecznik uniwersytetu:

Wszyscy ci, którzy chcieliby odpocząć, poczekać na zajęcia, przygotować się przed zajęciami do ćwiczeń, do kolokwiów, mogą udać się do strefy i tam w miły, przyjazny sposób zaczekać na zajęcia. Koszt poniosła uczelnia, tego miejsca, przygotowania go, natomiast korzystaliśmy również ze wsparcia pracowników i studentów Katedry Malarstwa. Każdy, kto uda się do strefy, znajdzie tam oryginalne meble – meble przypominające plastry miodu, do tego również ciekawe murale. Murale, malunki na ścianie to właśnie dzieło pracowników i studentów Katedry Malarstwa

– o nowej strefie studenta w Uniwersytecie Jana Długosza – mówi Marek Makowski. Do nowego punktu gdzie można zyskać oddech między zajęciami przekonują się już studenci:

Czasami tam siadamy w oczekiwaniu na zajęcia, przyjemne miejsce. Można też sobie telefon podładować. 

Czasami tam grupa się spotyka. W sumie często tam nie chodzimy. Można zaczekać na zajęcia, spotkać się.

O stworzenie zakątka przyjaznego studentom, które pozwala na chwilę uciec od widoku sal wykładowych, wnioskowała sama społeczność studencka:

Otrzymywaliśmy takie sugestie, że warto takie miejsce przygotować. Jesteśmy uczelnią, która kształci kilka tysięcy studentów, stąd taka inicjatywa – wiedzieliśmy, że była potrzebna i została zrealizowana. W strefie można np. skorzystać z bezpłatnych książek, które się tam znajdują, można również podładować telefon komórkowy czy laptop. Mam dobrą informację, iż wkrótce podobne przestrzenie pojawią się w innych budynkach uniwersytetu.

Ponieważ kompleks budynków UJD jest w kilku punktach w mieście, strefy studenta mają szansę powstać też na innych wydziałach

– informował Marek Makowski, rzecznik częstochowskiego uniwersytetu.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj