Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strefa SPA i miejskie saunarium ciekawsze niż sam park wodny?

Facebook Twitter

Po 3 tygodniach od otwarcia częstochowskiego Aquaparku, mieszkańcy mają już pierwsze wnioski, dzielą się opiniami i ocenami obiektu w internecie. Większym aplauzem cieszą się saunaria, na ogół lepiej oceniane niż zasadnicza strefa rekreacyjna ze zjeżdżalniami.

Postanowiliśmy zatem zajrzeć do rozbudowanej strefy SPA w Parku Wodnym Częstochowa.

Tutaj został położony bardzo mocny nacisk, żeby to było możliwie bogate i bardzo urozmaicone. Basen solankowy, mamy tężnię solankową – mieszkańcy miasta nie będą musieli jechać do Ciechocinka, mamy grotę solną oraz siedem rodzajów saun. Osoba, która wychodzi z sauny i chce się schłodzić w dość szybkim tempie, to może za to pociągnąć i wylewa się na nią lodowata woda.

O tym co najdziemy w strefie spa i saunariach w miejskim obiekcie, opowiada kierownik Miłosz Przybylik.

Mamy wytwornicę lodu. Często ludzie chcący się schłodzić pobierają sobie lód, robią kulkę i nacierają się tym lodem. Często też idąc do sauny kładzie na gorące kamienie i to podkręca jeszcze bardziej daną saunę. Sauna o niższych temperaturach niż ta eventowa, ze ścianą solną, także jest taka delikatna – jak ktoś lubi dłużej posiedzieć, nie lubi aż tak wysokich temperatur, to polecam.

Każdy powinien znaleźć w częstochowskiej strefie saunariów coś dla siebie, do wyboru mamy m.in. saunę suchą fińską, biosaunę z solą, łaźnie kamienną czy rzymską:

Jest sauna czterech żywiołów. W zależności jaki mamy program, mamy dodatkowe bodźce, może być to dym, zapach i odpowiednia do danego programu temperatura. Parowe – one działają na takiej samej zasadzie, różnią się jedynie temperaturą. Ta łaźnia będzie o wyższej temperaturze i trochę mniejszym zapachu, będzie tu 50 stopni, natomiast jest duża wilgotność, więc są inne odczucia niż w saunie suchej. Tamta sauna to bardziej sauna aroma. 

Możliwy jest też udział w sesji saunowania z mistrzem, są też sauny dla osób unikających wysokich temperatur. Po obiekcie oprowadzał nas kierownik obiektu Miłosz Przybylik. Oddany użytkownikom Park Wodny to również pierwsze miejskie saunarium w Częstochowie.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021