Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strażacy też walczą z pandemią. Mają nowe, dodatkowe obowiązki

Facebook Twitter

W czasach koronawirusa częstochowscy strażacy otrzymali dodatkowe obowiązki, właśnie na polu walki z pandemią. W zeszłym roku przygotowywali m.in szpitale polowe, teraz włączyli się w Narodowy Program Szczepień.

Jak informuje Kamil Dzwonnik – rzecznik częstochowskich strażaków, Funkcjonariusze ochotniczych jednostek docierają do mieszkańców z akcją informacyjną:

Była czasowa reorganizacja systemu pracy strażaków biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych tak, by maksymalnie ograniczyć kontakty między funkcjonariuszami. Od samego początku strażacy włączyli się w walkę z pandemią. Obecnie realizowane to m.in. propagowanie wiedzy na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko covid, by móc trafić do mieszkańców, którzy nie korzystają z internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Druhny i druhowie ochotniczych straży pożarnych z powiatu częstochowskiego rozdają ulotki, o tym jak zapisać się na szczepienie.

Kolejne działanie strażaków w czasach koronawirusa to wsparcie personelu medycznego. Coraz częściej zdarza się że strażacy dowożą mieszkańców na szczepienia:

W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mają możliwości dotarcia do nich we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Obecnie ilość osób przewiezionych na szczepienie przez jednostki ochrony przeciwpożarowej z obszaru chronionego częstochowskiej komendy przekroczyła 160 osób. Ratownicy medyczni zatrudnieni w jednostkach Państwowej Straży Pożarnych województwa śląskiego pełnią służbę w tymczasowym szpitalu MSWiA w obiekcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach

– informował nas o aktualnych zadaniach mundurowych mł. brygadier Kamil Dzwonnik – rzecznik prasowy straży pożarnej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021