Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Straż Miejska w Częstochowie: Święta były spokojnym okresem

Świąteczny weekend minął bez poważniejszych incydentów- poinformowała Komenda Straży Miejskiej w Częstochowie. Dyżurni przyjęli w trakcie długiego weekendu 175 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców.

fot. Łukasz Kolewiński/UM

Szacowany czas czytania: 00:36

Najwięcej z nich dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Było to 59 zgłoszeń. Na drugim miejscu znalazły się zgłoszenia związane z wykroczeniami drogowymi. Było to 29 takich przypadków.

W trakcie minionego weekendu pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 32 obserwacje, które wymagały interwencji służb. 25 interwencji z monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy, a pozostałe interwencje przekazano do realizacji innym służbom.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

Czytaj także:

REKLAMA