Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Straż Miejska przestrzega właścicieli czworonogów

Facebook Twitter

Zaśmiecanie miejsc publicznych jest wykroczeniem. Przypomina Straż Miejska w kontekście obowiązku sprzątania po psie. Mundurowi apelują też, aby wyprowadzać psa na smyczy, a psa agresywnego na smyczy oraz w kagańcu.

Straż Miejska od kilkunastu lat prowadzi na terenie Częstochowy działania zmierzające do poprawy estetyki miasta. M.in. Podczas szkolnych prelekcji w przedszkolach czy szkołach edukują dzieci i młodzież o tym, że należy sprzątać po swoich psach. Również na spotkaniach z dorosłymi czy seniorami promowane są akcje proekologiczne.

Mając na uwadze Regulamin utrzymania czystości i porządku dla miasta Częstochowy “osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do:

– wyprowadzania psa na smyczy, a psa agresywnego na smyczy i w kagańcu

– niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta domowe na klatkach schodowych, na skwerach i trawnikach oraz w innych miejscach służących do publicznego użytku ( obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych)”.

Straż Miejska przypomina, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt psy muszą posiadać obowiązkowe szczepienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024