Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Straż miejska kontroluje domowe kotłownie ze sporą skutecznością

Facebook Twitter

Jak informują częstochowskie służby, od początku roku Straż Miejska przeprowadziła 910 kontroli domowych kotłowni, a ciągle przybywają kolejne.

fot. JerzyGorecki / pixabay.com

Mieszkańcy w dużej mierze sami informują strażników o posesjach gdzie mogą być spalane szkodliwe odpady.

Informowanie, zgłaszanie instalacji, które w sposób znaczący pogarszają jakość powietrza to nie jest donos. To jest walka o dobre zdrowie mojej rodziny oraz wszystkich, którzy wokół mieszkają. To jest rzeczywiście odpowiedzialność. Bardzo dużo osób w ciągu kilku lat zmieniło podejście. Ludzie zrozumieli i stali się odpowiedzialni, dbający o własne zdrowie, swoich najbliższych. Powinniśmy wywierać presję na sąsiadów, którzy w sposób znaczący przyczyniają się do pogarszania jakości powietrza. 

– apeluje o współpracę na tym polu Andrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w magistracie. Pytaliśmy również w urzędzie miasta czy są nowe pomysły na skuteczną walkę o ochronę jakości naszego powietrza:

Można pomyśleć o jakimś programie dotacyjnym dot. zakupy dobrego paliwa. To jest rozwiązanie lokalne, na małą skalę, które nie przynosi zamierzonego efektu. Uważam, że lepszym rozwiązaniem jest kontrola paliwa, które trafia na rynek. Tego typu działania powinny spowodować, że paliwo będzie lepsze i powinno spowodować obniżenie pyłów w powietrzu pochodzących ze spalania.

– dodaje Andrzej Szczerba z Urzędu Miasta Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021