Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Straż Miejska apeluje – zabezpiecz dom i mieszkanie. Uruchom hasło Sąsiedzkie Czuwanie

Facebook Twitter

Straż Miejska apeluje - zróbmy wszystko, aby te wakacje były do końca bezpieczne. Przestrzegajmy m.in. aktualnych regulacji sanitarnych. Częstochowscy mundurowi przypominają tez o zabezpieczeniu swoich domów, gdy jednak decydujemy się na urlopowe wyjazdy.

Wszystko dlatego, że włamywacze nie robią sobie urlopu, a letni okres to czas zwykle większej liczby włamań z kradzieżami. Wybierają domy na osiedlach, ale też mieszkania, często rabowane są narzędzia, elementy metalowe czy wyposażenie ogrodowych altanek i domków na działkach rekreacyjnych. Niemal wszystko dla złodziei może okazać się cenne.

W ramach programu ,,Bezpieczna Częstochowa”, pod hasłem ,,Sąsiedzkie czuwanie” strażnicy apelują, aby ktoś z rodziny lub sąsiadów stale kontrolował nasz dobytek gdy nie ma nas w domu. Nie należy również w domu pozostawiać pieniędzy i kosztowności. Wartościowe przedmioty na czas wyjazdu można ,,zdeponować” u kogoś z bliskiej rodziny. Zaprzyjaźnione osoby powinny tez opróżniać nasze skrzynki pocztowe. Oczywiście coraz częściej niechciane sytuacje wyłapują kamery monitoringu, także te prywatne. Dobrze zastanówmy się czy zabezpieczyliśmy nasze mienie, zanim pomyślimy o wyjeździe na urlop.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj