Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Straż Graniczna w Częstochowie zatrzymała trzech nielegalnych migrantów

Facebook Twitter

W wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Częstochowie zatrzymano trzech cudzoziemców przebywających na terenie Polski bez wymaganych dokumentów. Zatrzymani to obywatele Nigerii, Kirgistanu oraz Indonezji.

Straż Graniczna w Częstochowie
fot.slaski.strazgraniczna.pl

Straż Graniczna w Częstochowie zatrzymała nielegalnych migrantów

Podczas kontroli w Myszkowie zatrzymano 47-letniego obywatela Nigerii, który nie posiadał dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu w Polsce oraz innych krajach strefy Schengen. Mężczyzna przyznał, że od kwietnia 2022 roku przebywał w Niemczech, a do Polski przybył w lipcu 2023 roku, przekraczając granicę nielegalnie.

W Lubszy natomiast zatrzymano 32-letniego obywatela Kirgistanu oraz 39-letniego obywatela Indonezji. Pierwszy z nich posiadał zastrzeżoną przez władze węgierskie kartę pobytu, przez co jego pobyt w Polsce od 43 dni uznano za nielegalny. Drugi z cudzoziemców wjechał do Polski nielegalnie ze Słowacji, posiadając wizę słowacką, która nie uprawniała go do przemieszczania się w strefie Schengen. W chwili kontroli przebywał w Polsce nielegalnie od 237 dni.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Częstochowie wydał wszystkim zatrzymanym cudzoziemcom decyzje administracyjne nakazujące opuszczenie terytorium Polski w terminie od 20 do 30 dni. Dodatkowo nałożono na nich zakaz wjazdu na teren strefy Schengen na okres od 6 miesięcy do 1 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024