Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy zorganizowało polsko–ukraińskie gotowanie

Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy zorganizowało polsko–ukraińskie gotowanie. Razem z ukraińskimi uchodźcami z okazji Wielkanocy odbyło się przygotowywanie świątecznych potraw, co pozwoliło na większą integrację z mieszkańcami i wymianę wielkanocnych smaków.

Szacowany czas czytania: 00:43

Chcieliśmy w ten sposób nie tylko poczuć atmosferę świąt, ale przede wszystkim wymienić się doświadczeniami oraz poznać wspólne tradycje. Goszczące u nas Ukrainki zrobiły barszcz ukraiński oraz tradycyjne pierogi, a my polski żurek z białą kiełbasą. Wspólnie pomalowaliśmy również pisanki, a najmłodszym uczestnikom rozdaliśmy słodkie niespodzianki

– mówi Marta Chudzik ze Stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy. Z gronem przebywających w mieście uchodźców na okoliczność Wielkanocy spotkał się też prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Oprócz poznawania swoich zwyczajów i przepisów, były przede wszystkim świąteczne życzenia.

 

Zobacz także:

REKLAMA