Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stowarzyszenie Wieczny Raków dla zwierzaków. Zbiórka dla schronisk w sobotę 19 listopada

Facebook Twitter

Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków pomoże...bezdomnym zwierzętom. Właśnie organizuje w Częstochowie zbiórkę na rzecz tych czworonogów.

Akcja odbędzie się już w najbliższą sobotę (19.11.) w Centrum Handlowym na Rakowie:

Robert Parkitny: Kolejna edycja akcji „Wieczny Raków dla zwierzaków”, podczas której zbieramy najbardziej potrzebne artykuły dla schroniska, dla bezdomnych zwierząt. W tym roku wspieramy zarówno schronisko Częstochowskie jak i to znajdujące się w Jamrozowiźnie. Zbieramy przede wszystkim karmę wysokiej jakości, dokładna lista najbardziej potrzebnych karm jest na stronie www.rakow.com.pl. Jak zawsze oprócz tego takie rzeczy jak miski, koce, wszystko to co pomoże zwierzakom łatwiej przetrwać ten ciężki sezon zimowy.

– jak mówi Robert Parkitny ze Stowarzyszenia Wieczny Raków, początki akcji sięgają 2016 roku, a pomoc cały czas się przydaje, akcje i zbiórki są więc ponawiane. Szyld „Wieczny Raków dla zwierzaków” zyskuje też kolejnych wolontariuszy:

Robert Parkitny: Co roku zbiórka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i mam nadzieję, że w tym roku też tak będzie. W pierwszych latach udawało nam się zebrać nawet 4 tony tych artykułów, natomiast z biegiem czasu, we współpracy i podczas rozmów ze schroniskiem przede wszystkim stawiamy na jakość tych artykułów, więc nie celowaliśmy w następne rekordy, jednak ilość osób, które wspierają zbiórkę, z roku na rok zwiększa się, więc mam nadzieję, że tym razem pobijemy rekord zarówno ilościowy jak i jakościowy.

Obecnie w schroniskach w Częstochowie i w Jamrozowiźnie łącznie przebywa około 200 psów i 50 kotów. Zima to szczególnie uciążliwy okres dla tego typu placówek, dlatego warto je wesprzeć w każdy możliwy sposób. Spotykamy się oczywiście w dzielnicy Raków:

Robert Parkitny: Przed wejściem do Centrum Handlowego od strony apteki, będzie usytuowane stoisko na którym będzie można zostawić artykuły. W poprzednich latach zbiórka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w tym roku wszyscy zainteresowani również dopiszą i będziemy mogli z pełnym samochodem jechać do schronisk, aby zwierzakom zapewnić trochę łatwiejszy okres zimowy. Dodatkowo, w jednym z łączników pod herbem klubowym będzie stoisko schroniska, gdzie będzie można porozmawiać o ewentualnej adopcji, dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam serdecznie.

– dodaje Robert Parkitny, jeden z inicjatorów pomocy. Schroniska dla bezdomnych zwierząt odczuwają już skutki kryzysu i wzrostu cen, dlatego ważna jest dla nich każda pomoc. Organizatorzy podkreślają, że na wszystkich darczyńców, czekają upominki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024