Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stowarzyszenie pomaga studentom i pracodawcom

Facebook Twitter

Politechnika i działające w ramach uczelni Stowarzyszenie Wychowanków pomaga studentom i absolwentom nawiązać kontakty w biznesie.

Szczególnie w przemyśle, wśród właścicieli firm, którzy legitymują się ukończeniem nauki na politechnice w naszym mieście. Spotykają się tutaj interesy obu stron:

Czym się specjalizują, jaką mają ofertę, jakich kompetencji wymagają od studentów. Wszystkie te firmy bardzo dobrze z nami współpracują, zawsze nas wspierają i są otwarte na współpracę, za co im bardzo serdecznie dziękujemy (…). Poznanie firm od środka ma zacieśnić relacje pomiędzy starszymi kolegami, a zapleczem, które może być w przyszłości ich pracownikami.

– wyjaśnia Robert Ulewicz, wiceprezes częstochowskiego stowarzyszenia. Rola tej organizacji jest nieoceniona w nawiązywaniu kontaktów biznesowych między potencjalnymi pracodawcami, a kolejnymi pokoleniami osób po studiach technicznych w Częstochowie.

Radio Jura: To jest obopólna korzyść, bo państwo chwalą się absolwentami, a absolwenci w ten sposób wspierają aktywność uczelni.
Zgadza się. Mamy biuro otwarte praktycznie codziennie od godziny 9:00 do godziny13:00 w Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej. Tworzymy platformę. Stowarzyszenie Wychowanków jest platformą, która ma na celu integrację środowiska akademickiego. Jesteśmy w stanie połączyć potrzebę z umiejętnościami co daje obopólną korzyść.

Z Robertem Ulewiczem ze Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Częstochowskiej rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj