Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stowarzyszenie Koło uruchomiło opiekę wytchnieniową

Facebook Twitter

W Częstochowie można skorzystać z usługi pod nazwą: opieka wytchnieniowa. To pomoc kierowana do rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością.

Czasowo zastąpią ich w codziennych obowiązkach wyspecjalizowane osoby, aby prawni opiekunowie mogli znaleźć również chwilę dla siebie.

My wysyłamy do takiej osoby opiekuna, dzięki temu rodzice bądź opiekunowie osoby niepełnosprawnej mogą skorzystać z tzw. chwili wytchnienia. Opiekunowie pomagają w czynnościach higienicznych, pielęgnacyjnych. Mogą zabrać taką osobę niepełnosprawną na spacer, zorganizować im zajęcia plastyczne i też po prostu umilić czas wolny poprzez czytanie wspólnie książek. 

Z taką inicjatywą wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kolejny podmiot. To Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło” w Częstochowie, mówi Malwina Smolińska. W naszym mieście projekt potrwa na pewno do końca roku. Nadal można z niego skorzystać bezpłatnie…

Nie ma limitu wieku, przy czym kryterium jest takie, że osoba, która się zgłasza do naszego programu, miała orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznym, jak i w orzeczeniu też widniał zapis, że taka osoba nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji, czyli wymaga pomocy w codziennym życiu i musi zamieszkiwać tereny naszego miasta.

Mówiła Malwina Smolińska ze Stowarzyszenia „Koło” w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj