Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stowarzyszenie Dar Serca z unijnym projektem

Facebook Twitter

Nowy projekt z unijnym wsparciem realizuje Stowarzyszenie Hospicjum Dar Serca z Częstochowy. Dedykuje je m.in. seniorom, ale także pozostałym pacjentom onkologicznym i osobom z przewlekłymi chorobami. Skorzystają nie tylko mieszkańcy Częstochowy, ale tez podopieczni z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego.

fot. Sabine van Erp/ Pixabay

Wśród założeń jest aktywizacja i integracja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym:

Udział w tym projekcie jest całkowicie bezpłatny i pacjent ma w ramach tego projektu rehabilitację w miejscu zamieszkania, 4 razy w miesiącu ma taka rehabilitację. Ma możliwość wypożyczenia sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego. Rehabilitant szkoli z obsługi tego sprzętu. 

W ramach projektu jest też specjalne dofinansowane wsparcie dedykowane opiekunom osób chorych:

Opiekun tej osoby chorej, pacjenta ma możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego, też w miejscu zamieszkania opiekuna. Będą grupy wsparcia tutaj w ośrodku i jest też możliwość przeszkolenia z opieki nad tym pacjentem. To szkolenie będzie prowadzone przez fizjoterapeutę i przez pielęgniarkę. W tym projekcie również na samym początku jest wizyta lekarska, taka diagnoza. Udział w tym projekcie jest całkowicie bezpłatny dla osób powyżej 65 roku życia i z chorobą onkologiczną lub inną przewlekłą

– informuje zainteresowanych Anna Jarosz. Jednocześnie placówka zapewni też potrzebującym usługi opiekuńcze dla osób chorych w miejscu ich zamieszkania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj