Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kotyliony na 11 listopada

Facebook Twitter

Podobnie jak przed rokiem robimy kotyliony na 11 listopada. Zeszłoroczna inicjatywa Stowarzyszenia Częstochowa 2020 spotkała się z dużym entuzjazmem ze strony częstochowian. I w tym roku do akcji przygotowywania ozdób przystąpili uczniowie.

Mówi jeden z pomysłodawców Łukasz Kot:

Dla nas Święto Niepodległości jest wielkim świętem, ale jednocześnie bardzo radosnym. Stąd już rok temu powstał pomysł, by zachęcić częstochowian do wspólnego robienia kotylionów. One symbolizują przywiązanie do kraju, barw narodowych, do historii.

Warto dodać, że kotylion można zrobić bardzo łatwo. Potrzebne są dwa kółka wycięte z tektury, mniejsze i większe, przypinka oraz biała i czerwona wstążka. Akcja ich przygotowywania potrwa w szkołach przed 11 listopada. Gotowe trafią do osób, które będą uczestniczyć w miejskich uroczystościach podczas Święta Niepodległości. Autorzy najładniejszych zostaną nagrodzeni:

W tym roku, tak jak w minionym, będziemy przyznawać nagrody klasom, które wykonają najwięcej kotylionów. Będziemy je jednak przeliczać na jednego ucznia, by każda klasa miała równe szanse. Twórca najpiękniejszego kotyliona otrzyma nagrodę specjalną. W tamtym roku rozdawaliśmy te wszystkie kotyliony pod Jasną Górą w momencie formowania się marszu miejskiego. W tym roku będzie podobnie. Razem z członkami stowarzyszenia będziemy je rozdawać 11 listopada tak, by ten korowód miał barwy biało-czerwone.

– mówił Łukasz Kot, przewodniczący Stowarzyszenia Częstochowa 2020.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024