Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Sto krajów przed 40-tką” – książka wreszcie gotowa. O podróżach opowiada częstochowianin Kuba Bociąga

Facebook Twitter

Jest już gotowa pierwsza książka Kuby Bociągi, muzyka i podróżnika - z powodu pandemii jednak z opóźnieniem trafia na półki księgarń. Wydawnictwo szczególnie poleca Radio Jura, bo podróżnikowi sprzyjamy w jego kolejnych przedsięwzięciach od lat.

fot. Pixabay

Śledziliśmy także postępy w jego życiowym projekcie odwiedzin w 100 krajach świata:

Udało mi się, wiele osób mi pomogło, zmotywowało i w końcu napisałem swoją pierwszą książkę w życiu. W marcu byłem praktycznie rok przed zakończeniem projektu, ale wszystko się posypało. Zdążyłem zrobić 91 krajów. Właściwie cofnięto mnie z lotniska jak leciałem do Libanu, który miał być 92 krajem. Zastopowałem to. Oczywiście zrobię stówkę, ale muszę chwilę poczekać.

Jak mówi Kuba Bociąga, do książki, która może być po trosze przewodnikiem, a po części wspomnieniem wyjazdów, trafiły jego osobiste relacje z odwiedzin w 50 różnych zakątkach globu:

Wszystko jest spisane w książce. Książka jest bardzo kolorowa, jest mnóstwo zdjęć, dużo map. Pokazuję, gdzie te kraje się znajdują. Jest dużo ciekawostek o tych krajach. Naprawdę ta książka jest dla każdego. Głównie jest to publicystyka, piszę o swoich przygodach, ale jest bardzo dużo ciekawostek, porad, ale nie jest to stricte przewodnik. Zapraszam wszystkich serdecznie 16 grudnia, godz. 18:00, w sali kinowej OKF Iluzja. Wstęp jest wolny.

Literackie spotkanie w OKF, będzie to okazja by porozmawiać o podróżach i poznać bliżej autora. Jak mówi, książka stała się naturalnym następstwem i uzupełnieniem założeń planów zwiedzania stu krajów przed 40-tką. Jeżeli też podróżujecie, znajdziecie tu cenne wskazówki:

Gdzie jest tanio, gdzie bezpiecznie itd., naprawdę ciekawe to może być. Zawsze chciałem napisać książkę, ale nigdy nie było to dla mnie realne. Wszyscy mnie namawiali, wszyscy zachęcali. Nie wiedziałem jak się do tego zabrać, nie jestem literatem. Dzięki moim wpisom na facebooku, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem i uśmiechem – bo to są dosyć śmieszne opowiastki – i mnie to zmotywowało. Pandemia przycisnęła mnie do pisania, bo siedziałem w domu.

Naszym rozmówcą był muzyk, podróżnik i autor Kuba Bociąga. Więcej ciekawostek z sześciu kontynentów znajdziecie w książce „100 krajów przed 40-tką”. Wydawnictwu patronuje Radio Jura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj