Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strefa Empatii, czyli warsztatowa pomoc dla uczniów podstawówek i liceów w powrocie do szkół

Facebook Twitter

Częstochowska "Strefa empatii" pomoże dzieciom i młodzieży zostawić pandemię za sobą. Celem aktywnych warsztatów, które rozpoczynają się w szkołach jest pomoc w odbudowywaniu relacji między uczniami, którzy muszą przestawić się z nauki zdalnej na normalne życie szkolne.

fot. Eastop

Warsztaty dla młodzieży zarówno w liceach, jak i szkołach podstawowych to będą takie warsztaty reintegracyjne, ponieważ po długiej przerwie związanej z izolacją, powrót do szkoły, do grupy klasowej na pewno nie będzie łatwy i dlatego współpracując z Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Wydziałem Edukacji chcemy wszyscy wspólnie zrobić wszystko, żeby młodzi ludzie wracający do szkół po tak długiej przerwie poczuli się w miarę możliwości, jak najbardziej bezpiecznie i komfortowo.

Na warsztaty zapisało się ponad 60 klas z częstochowskich szkół, to ponad 2 tys. osób, do których mają dotrzeć te formy wsparcia

– mówi Agata Wierny. Będą realizowane na pewno do końca roku szkolnego, a w razie potrzeby zajęcia wrócą we wrześniu:

W oparciu o różne metody, gry integracyjne, kooperacyjne będziemy wspólnie z młodymi ludźmi starali się stworzyć takie metody jak najbardziej bezpiecznie, optymalnie, spokojnie i bez stresu wrócić do stacjonarnego sposobu nauki. To na pewno nie jest łatwe i nie będzie łatwe doświadczenie dla młodych ludzi i dobrze jest wymyślić, jak możemy to zrobić wspólnie, żeby ich wesprzeć. Oni teraz wymagają naszego wsparcie, troski i opieki.

Wymuszone zdalnym trybem spędzanie wielu godzin przy komputerach pogłębiło zjawisko uzależnienia dzieci od tych technologii. Na to zwracali też uwagę nauczyciele, mówi Agata Wierny pomysłodawczyni warsztatów. Zajęcia mają również temu zjawisku przeciwdziałać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj