Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stawki opłat za odpady nie wrócą do zeszłorocznych sum

Facebook Twitter

Częstochowscy radni nie zgodzili się na zachowanie dotychczasowych stawek opłat za gospodarowanie odpadami. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta wnioskowali o to radni PiS. Oznacza to, że uchwalona wcześniej podwyżka prawdopodobnie wejdzie w życie zgodnie z planem, już od 1 lipca.

Wyjaśnia częstochowski radny Piotr Wrona:

Wkrótce do domów częstochowian powinny docierać informacje o podwyższonych opłatach. Przyczyną są rosnące koszty w miejskim systemie gospodarowania odpadami. Na wiele z takich czynników wskazywał nam prezes Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego…

Mówi prezes CzPK Robert Kalinowski. Przypomnijmy podczas majowej sesji częstochowscy radni zdecydowali o podniesieniu od 1 lipca br. opłat za gospodarkę odpadami w mieście z 12 do 18 zł. Taki podatek od osoby będzie obowiązywał dla śmieci posegregowanych. Z kolei z 20 do 36 zł wzrośnie stawka dla śmieci oddawanych bez selektywnej zbiórki. Najbardziej znaczące podwyżki opłat dotyczą firm.

Dodaje radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Wrona. Radny był pomysłodawcą ponownej i dyskusji i nadzwyczajnej sesji w tej sprawie. Nie było jednak na sali większości dla przywrócenia dotychczasowych stawek opłat za śmieci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj