Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Startuje tegoroczna Juromania, czyli Święto Jury Krakowsko – Częstochowskiej

Facebook Twitter

Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej zarówno w Małopolsce jak i w śląskich gminach. Samorząd Żarek zaprasza mieszkańców i turystów przez dwa dni.

Ma być historycznie, zabytkowo, a przede wszystkim smacznie, mówi Katarzyna Kulińska.

Juromania odbywa się na całej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, zarówno w województwie śląskim, jaki i w województwie małopolskim. Natomiast w Żarkach będzie czynne Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie. Planujemy zwiedzanie z przewodnikiem, ale również poczęstunek lokalnymi chlebami. Będą również warsztaty gliniarskie. Kolejne miejsce, które będzie można odwiedzić to wehikuł czasu na jurajskim szlaku. 

19 i 20 września w ramach Juromanii gmina Żarki poleca wydarzenia dla rodzin z dziećmi oraz zainteresowanym dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Będzie można dotknąć tradycji, zapewniają organizatorzy.

Wprowadzamy w świat rycerzy i tego, co rycerze dawniej spożywali przed bitwą. Przejazdy gazikami. Tym razem na kulinarnym szlaku będzie można poznać jurajskie bezdroże. Kolejne miejsce to jest Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie – jest również zwiedzanie według specjalnego scenariusza. Atrakcje możecie Państwo zwiedzać bezpłatnie. Zachęcam do aktywnego udziału w święcie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

– dodaje Katarzyna Kulińska z Urzędu Miasta i Gminy Żarki. Z uwagi na trwającą epidemię warto wcześniej rezerwować terminy zwiedzania lokalnych atrakcji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024