Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Startuje kolejny sezon systemu rowerów miejskich!

Facebook Twitter

Jest dobra informacja dla miłośników dwóch kółek. W Częstochowie ponownie będzie można wypożyczyć rower. Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca.

Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni. Wypożyczenie roweru w Częstochowie, teoretycznie jest możliwe już od dzisiaj (6.05.) – i to potwierdził w rozmowie z Radiem Jura Łukasz Kot społeczny konsultant ds. infrastruktury rowerowej. W praktyce uruchamianie rowerowych stajni potrwa kilka najbliższych dni.

O czym musimy pamiętać? Oczywiście o bezpieczeństwie. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz przewożących rowery miejskie. Jeśli zdecydujecie się wynająć rower, warto także samemu zdezynfekować narażone na kontakt powierzchnie. Warto też mieć rękawiczki. I jeszcze jedno- pamiętajcie, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022