Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Starostwo Powiatowe w Częstochowie planuje przebudowę swojej siedziby

Facebook Twitter

Budynek przy ul. Sobieskiego zyska m.in. nową klatkę schodową, odnowiona ma zostać sala sesyjna, całość dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budżecie powiatu zabezpieczono na ten cel 600 000 złotych. Całość zadania to 3 miliony złotych:

Chcielibyśmy dokonać przebudowy budynku z wejściem, klatki schodowej tej głównej, łazienkę przy okazji i też nieco zmienić w środku salę sesyjną, ale także wyposażenie, klimatyzację i także dostosowanie naszego budynku do przepisów przeciwpożarowych. I chcielibyśmy taką większą przestrzeń dla interesantów oczekujących na to, żeby załatwić sprawę w komunikacji czy w geodezji, by mogli oczekiwać w godnych warunkach

– zapowiada Jan Miarzyński wicestarosta częstochowski. To jednak nie koniec planowanych na ten rok zmian. Odczuje je także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które z powodu planowanego remontu będzie musiało zmienić swoją lokalizację.

Musimy niestety poratować Centrum Pomocy Rodzinie, umieścić od połowy roku w innej siedzibie. Brane są pod uwagę chyba tak najbardziej dwie lokalizacje – jedna to niedaleko hotelu Patria, to jest na ul. Jasnogórskiej, w pobliżu parku jasnogórskiego a druga tutaj niedaleko w Trzeciej Alei – budynek, który tam powstaje, łącznie ze sklepami, jedno piętro ewentualnie jest brane pod uwagę dla administracji.

Decyzja o nowej lokalizacji została już podjęta. Jak dowiedzieli się nasi dziennikarze, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przeniesie się do budynku przy ul. Jasnogórskiej 75. Jak zapewniają urzędnicy, będzie on odpowiednio przygotowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023