Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Starostwo Powiatowe w Częstochowie mówi o planach na 2021 rok

Facebook Twitter

Rok 2020 mimo pandemii koronawirusa nie był dla powiatu częstochowskiego złym rokiem, mówi w rozmowie z Radiem Jura wicestarosta częstochowski Jan Mierzyński. Mimo mniejszych wpływów do budżetu udało się załatać dziury, tak aby zrealizować najpilniejsze wydatki.

Także te nieplanowane, związane z epidemią zwłaszcza w Domach Pomocy Społecznej. Powiat wydał na ten cel dodatkowo 2 mln złotych z własnego budżetu. Udało się zrealizować także ponad 20 inwestycji drogowych w naszym regionie:

To zadanie Kłomnice, Kruszyna, Borowno, Witkowice, to jest zadanie na trzy lata. W ubiegłym roku za 9,2 mln wykonane zadanie. W tym roku też planujemy to zadanie kontynuować za podobną kwotę, ponad 9 mln złotych. Zakończyliśmy zadanie Rudniki – Wancerzów za 7.8 mln złotych. Huta Stara – Poczesna w ubiegłym roku za ponad 3 mln złotych zakończyliśmy. Kontynuujemy w tym roku za 2.6 mln złotych ten sam odcinek drogi. To jest zadanie, które w tym roku w październiku chcemy zakończyć.

– jak mówi Jan Miarzyński wicestarosta częstochowski, to zadania wykonane dzięki środkom z Samorządowego Funduszu Inwestycji Drogowych. Sta3 latarostwo otrzymało też dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego…

Poczesna – Młynek za 3.5 mln złotych – to zadanie jest na dwa lata, czyli w przyszłym roku chcemy zakończyć. Rozpoczęliśmy zadanie też drogowe z funduszu Dróg Samorządowych, 50% dofinansowania, Siedlec – Srocko, Gmina Mstów, chcemy je zakończyć pod koniec tego roku. Realizujemy też takie zadanie we współpracy z gminami np chodnik Kusięta, dokumentacja w Kamienicy Polskiej na przebudowę drogi, most w Jamnie, także robimy dokumentację, Antoniów – Czarny Las dokumentację, czy też dokumentację ul. Szkolnej w Kopalni, Gmina Konopiska.

Starostwo Powiatowe podejmuje też walkę z zanieczyszczaniem środowiska. Powiat ma być bardziej EKO. Starosta Krzysztof Smela powołał otwartą grupę roboczą, która zajmie się ekologią i ochroną środowiska w naszym regionie. Głównym założeniem projektu jest wzmocnienie poczucia społecznej odpowiedzialności za środowisko i powstrzymanie degradacji planety.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj