Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Środki ochrony i dezynfekcyjne od Urzed Miasta trafiają do placówek edykacyjnych

Facebook Twitter

Po dwumiesięcznej przerwie, "odmrażane" jest funkcjonowanie kolejnych obszarów życia społecznego w Częstochowie. Od kilku dni urząd miasta dystrybuuje tzw. "pakiety startowe" środków ochronnych, po przedszkolach, żłobkach, szkołach publicznych i niepublicznych.

fot. leo2014/pixabay.com

Miasto przekazało im m.in. partie rękawiczek i maseczek, wojewoda zapewnił natomiast (ale tylko szkołom ruszającym z opieką nad uczniami w klasach I-III) po 50 litrów płynu dezynfekcyjnego i po 100 maseczek jednorazowych. Wcześniej dostarczył też miastu do dystrybucji – w przedszkolach i żłobkach – po 40 litrów płynu dezynfekcyjnego.

Miasto w sumie przekazało lub jeszcze przekaże w ramach obecnej akcji (najpierw żłobkom, przedszkolom, a obecnie szkołom, także niepublicznym oraz – dodatkowo – przychodniom lekarskim) łącznie blisko 50 tys. rękawiczek, 11 tys. maseczek, ok. 420 litrów płynu dezynfekującego do rąk, ponad 400 przyłbic i 114 termometrów. Wojewoda zapewnił także przychodniom (czyli niepublicznym zakładom opieki zdrowotnej) po 20 litrów płynu dezynfekcyjnego.

Wszystkie funkcjonujące lub otwierające się szerzej placówki działają oczywiście w reżimie sanitarnym zgodnym z wytycznymi Sanepidu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022