Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Srebro dla sportowców z Poraja na Mistrzostwach Śląska w Boksie

Facebook Twitter

Jak relacjonuje trener LKS Polonia Poraj ks. Zbigniew Dudek:

W dniach 6-10 lipca 2020 r. w Sośnicowicach koło Gliwic, w przepięknej nowej Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera, odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie kadetów, juniorów i młodzieżowców. Była to jedna z pierwszych dużych imprez sportowych w regionie po zniesieniu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. W Mistrzostwach wzięło udział 117 zawodników z 22 klubów śląskich. Sekcję bokserską klubu LKS Polonia Poraj reprezentował 17-letni Jakub Bokwa, który startował w kategorii junior starszy w wadze do 81 kg.

W walce półfinałowej Jakub Bokwa spotkał się z zawodnikiem KS Olimpijczyk Katowice Oskarem Mateją – dobrze przygotowanym, niezwykle odpornym na ciosy i ciągle atakującym przez wszystkie 3 rundy. Jednak dobrze wyszkolony technicznie Jakub umiejętnie schodził z linii ciosu przeciwnika i wykonując uniki kończył lub zaczynał akcję silnymi bezpośrednimi ciosami, co było bardzo widoczne. Wszyscy sędziowie we wszystkich rundach zgodnie wskazywali na zwycięzcę naszego zawodnika.

W sobotę 10 lipca, w finale Mistrzostw Śląska w Boksie, Jakub zmierzył się z doświadczonym Mistrzem Polski i dwukrotnym Mistrzem Śląska Adrianem Mozerem z GUKS Carbo Gliwice, który stoczył już w swojej karierze 29 walk. Pierwsza runda była ewidentnie dla naszego zawodnika. Szybkie akcje Jakuba i uniki pokazywały dobre wykształcenie techniczne. Niestety w drugiej rundzie atak Adriana, walczącego mańkuta z przeciwnej pozycji, zapędził Jakuba do środka lin między narożnikami. Bokwa przyparty do lin nie mógł od nich odskoczyć, ponieważ przeciwnik pchał się i nadepnął mu na nogę, uderzając tylko kilka niegroźnych ciosów, ale Kuba był liczony przez sędziego. Na szczęście został dopuszczony do dalszej walki. Po kilkunastu sekundach, w kolejnym ataku Mozera, Kuba otrzymał bezpośredni cios w głowę. Po kolejnym liczeniu sędzia odesłał Kubę do narożnika. Te dwa błędy zdecydowały o zwycięstwie przeciwnika.

Jakub Bokwa, który stoczył dopiero 12 walk, ukazuje wielki talent bokserski: na ringu podczas walk myśli, słucha rad swojego trenera i stosuje je na ringu, potrafi się skupić, jest bardzo szybki i dobrze wykształcony technicznie. Kuba, nie zrażając się porażkami, swoją ciężką i systematyczną pracą, zdobywa coraz większe doświadczenie na ringu.

Jakub Bokwa został vice Mistrzem Śląska w Boksie w kategorii starszy junior w wadze do 81 kg na 2020 rok. Za wspaniałą postawę sportową dziękujemy Jakubowi, życząc mu dalszych sukcesów sportowych.

Również panu Rafałowi Maszczykowi, trenerowi sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj, serdecznie dziękujemy za bezinteresowne przygotowanie Jakuba i całoroczne treningi w naszej Szkółce Bokserskiej.

(Foto: Śląski Związek Bokserski, bokser.org, youtube.com)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj