Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprzedaż rezerwowa prądu dla miasta

Facebook Twitter

W tym roku musi być i będzie zaopatrzenie w prąd dla ponad 120 jednostek miejskich w Częstochowie. Dostawcą energii elektrycznej dla tych podmiotów zostanie sprzedawca rezerwowy. 

fot. Pixabay

Wszystko dlatego, że również w trzecim przetargu przeprowadzonym dla dostawców usług w mieście nie wpłynęła żadna oferta. Trzy postępowania dla potrzeb wydziałów Urzędu Miasta oraz jednostek organizacyjnych i spółek skarbu gminy były ogłaszane w 2022 roku, ale wszystkie zostały unieważnione z powodu braku ofert, mimo że wcześniej pojawiały się zapytania od potencjalnych dostawców prądu. Były nawet próby wyłączenia z grona jednostek Miejskiego Szpitala Zespolonego.

Sprzedawcą rezerwowym jest Tauron Sprzedaż sp. z o.o., za wyjątkiem Miejskiego Przedszkola nr 35, gdzie energię dostarczy PKP Energetyka S.A., oraz wybranych punktów poboru Miejskiego Zarządu Dróg. Tutaj sprzedawcą rezerwowym jest PKP Energetyka S.A. oraz ELSEN S.A. w upadłości. Miasto skorzystało w związku z nierozstrzygniętymi przetargami ze sprzedaży rezerwowej prądu zgodnie z ustawą Prawo energetyczne, która reguluje rozwiązania dla samorządów w podobnych sytuacjach.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023