Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprzątamy przełomy Warty i tereny w Kuźnicy Marianowej. Eko-akcje mieszkańców i Częstochowskiego Alarmu Smogowego

Facebook Twitter

Po raz pierwszy w tym roku sprzątamy znów przełomy Warty. Osoby którym nie jest obojętna czystość naszych rzek, wsiądą do kajaków by zebrać pozostawione w naszym rejonie śmieci. Działacze Częstochowskiego Alarmu Smogowego zachęcają do przyłączenia się do akcji.

Start w piątkowe (28.05.) popołudnie:

Mirowski przełom Warty sprzątamy w ramach akcji „Jura bez plastiku”. Faktycznie jest to pierwsze sprzątanie z użyciem kajaków w tym roku. W poprzednim miesiącu musieliśmy ostro popracować na rzece, żeby usunąć zatory, które były po zimie. Zebrało się tam też dość dużo śmieci, ale udrożniliśmy trasę. Plan jest taki, że startujemy w piątek 28 maja, o godz. 15:00, przy Moście w Jaskrowie wspólnie z Jura Kajaki

– zachęca Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego, inicjator kolejnych ekologicznych akcji w mieście i regionie. Trasa nie będzie długa, ale uczestnicy spływu kajakowego wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki planują dopłynąć do Kłobukowic:

Co jest ważne dla uczestników – spływ jest darmowy, pomagacie rzece oczyścić się ze śmieci, pomagamy wam. Jeżeli chodzi o odległości to jest około 9 km. Startujemy w Jaskrowie, kończymy w Kłobukowicach, gdzie zapraszamy wszystkich na poczęstunek, ognisko. Będą też eko-upominki dla wszystkich. Za worek śmieci będzie można otrzymać też łąki kwietne lub przewodniki jurajskie.

Pamiętajcie warto wziąć udział w sprzątaniu na Warcie. Kto nie czuje się pewnie w kajaku, dzień później – w sobotę (29.05.) może przyłączyć się do lokalnej inicjatywy mieszkańców i wielkiego sprzątania w Kuźnicy Marianowej:

To jest sprzątanie, tym razem lądowe i to jest definicja oddolnej inicjatywy, bo w formule „Jura bez Plastiku – po sąsiedzku”, którą udało nam się przeprowadzić również w zeszłym roku, zgłaszają się mieszkańcy dzielnicy. Oni znajdują miejsce, które jest atrakcyjne pod względem terenu zielonego niestety zanieczyszczone – i tak jest właśnie w Kuźnicy. W sobotę o godz. 11:00 rozpoczynamy sprzątanie. Tu współorganizujemy to z OSP Kuźnica. Na miejscu będzie dużo atrakcji, będą kursy pierwszej pomocy. Zapraszam wszystkich Państwa.

Do eko-odpowiedzialności i sprzątania naszych terenów ze śmieci, zachęcał Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj