Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprawa seryjnego gwałciciela i mordercy przed Częstochowskim wymiarem sprawiedliwości

Facebook Twitter

Do częstochowskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko seryjnemu gwałcicielowi. Mężczyzna atakował prostytutki m.in w okolicach Częstochowy.

Jedną z nich miał zamordować – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury:

Jeszcze tego samego dnia zawiadomieni przez kobietę policjanci aresztowali mężczyznę. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania Konrada J. ujawniono telefony komórkowe i inne przedmioty, które jak się później okazało, należały do kobiet świadczących usługi seksualne. W trakcie dalszego śledztwa ustalono, że 18 grudnia 2017 roku w Danielowie ujawniono płytko zakopane zwłoki 19-letniej obywatelki Bułgarii, która zajmowała się świadczeniem usług seksualnych i zaginęła 22 maja 2017 roku

Aktem oskarżenia objęto również przestępstwa zgwałcenia kobiet świadczących usługi seksualne przy drogach, których Konrad J. dopuścił się 11 sierpnia 2017 roku w Piotrkowie Trybunalskim oraz 30 października 2017 roku w Dąbrowie Górniczej:

Biegli psycholodzy stwierdzili, że mężczyzna spełnia kryteria seryjnego sprawcy działającego z motywacji seksualnej. Oskarżonemu grozi 25 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020